Ing. Kateřina Juríkováreiki mistryně, masérka
a průvodkyně zdravým životem

1. května: Pojďte s námi na Lipovsko

1. května: Pojďte s námi na Lipovsko

Pojďte s námi oslavit svátek lásky výletem na nedaleký vrch Středních Brd – půvabné Lipovsko (651 m n.m.). Přijeďte 1. května ve 13 h do Strašic a dejte si s námi patnáctikilometrové kolečko, které můžete společně s námi zakončit kávou a zákuskem v místní restauraci. Výlet se uskuteční za každého počasí. Pobyt v přírodě spojíme s meditací. Vstupné na akci je dobrovolné. K výletu na Lipovsko se prosím z organizačních důvodů registrujte vyplněním krátkého dotazníku.

Pověstmi opředený vrch Lipovsko se zvedá 3 km jižně od Strašic nad Padrťským potokem. Jeho svahy jsou přírodně cenným územím, na ploše 8 ha zde najdeme významné geomorfologické jevy. Z horního okraje srázu je možné vidět zalesněné svahy Kočky a Kamenné, které sestupují do údolí u loveckého zámečku Tři trubky.

1. květen je s láskou spojován od nepaměti. Již ve starověkém Římě se slavil svátek, který se nazýval Floralia a byl zasvěcen bohyni jara a plodnosti Flóře. Tento den je i v dalších starověkých a raně středověkých kulturách spojován se zamilovanými. A pokud budete mít chuť políbit svého milého nebo milou pod rozkvetlou třešní, budete mít příležitost přímo na naší zahradě – jednu takovou tu totiž máme. Těšíme se na vás.

Líbí se vám tento typ akce? Na sobotu 26. května je připravena další – tentokrát snídaně v trávě s odpolední jógou. Více se dozvíte v samostatném článku.

Lipovsko

Každý měsíc informace o připravovaných kurzech a další užitečné tipy do vaší e-mailové schránky - přihlaste se k odběru:

X