Ing. Kateřina Juríkováreiki mistryně, masérka
a průvodkyně zdravým životem

Chvála pomázánkám aneb tipy na snídani v máji 3

Chvála pomázánkám aneb tipy na snídani v máji 3

Sladké k snídani vůbec nepotřebuju a chleba s máslem nebo se sýrem pořád dokola je také nuda. Máte pocit, jako bych vám mluvila z duše, a přesto máte chuť přijít na férovou snídani v sobotu 14. května? Tak právě vám jsou určeny následující řádky.

Už jsme si řekli, kde a jak si opatřit kváskový chleba, pokud si ho nechceme péct doma. Bydlíte-li na vesnici, zřejmě máte přístup k čerstvým vajíčkům, ve městě zase umíte koupit bio vejce. Určitě si je dokážete uvařit natvrdo či si je umíchat. Pravděpodobně si umíte vyrobit i vajíčkovou pomazánku z kvalitního nefalšovaného tvarohu od farmáře.

Proto nebudu nosit dříví do lesa a podělím se s vámi dnes o dva tipy na osvědčené pomazánky, v nichž se místo tvarohu objevují slunečnicová semínka jako zajímavý alternativní základ: zdravou slunečnicovou pomazánku s domácími rajčaty a vajíčkovou pomazánku ze slunečnicových semen. Máte-li rádi kešu ořechy, vyzkoušejte i o něco dražší variantu, kdy místo slunečnice použijete tyto chutné „jablečné nažky“ (kešu totiž nejsou oříšky, ale ovoce :-)). Pomazánku si nemusíte samozřejmě mazat na papriku či jinou zeleninu, ale i na kvalitní pečivo nebo raw food placky. Fantazii se meze nekladou.

Snidane-3

Každý měsíc informace o připravovaných kurzech a další užitečné tipy do vaší e-mailové schránky - přihlaste se k odběru:

X