Ing. Kateřina Juríkováreiki mistryně, masérka
a průvodkyně zdravým životem

Jak jsem se v 17 letech zbavila brýlí

Jak jsem se v 17 letech zbavila brýlí

Když je vám deset let, chcete být krásná, chcete se líbit klukům. Když vám lékaři oznámí, že budete nosit od rána do večera brýle, a ještě si k tomu máte pořídit pásku přes oko, s níž budete každý den cvičit čtení na blízko, jste zdrceni. Jediné, na co myslíte je, že jim ukážete, že nemají pravdu, že s tím něco jít udělat musí. Vytknete si jasný cíl – nošení brýlí na tabuli ve škole a při dívání se na televizi je O. K., ale jinak je třeba přestat je nosit zcela. Rozhodla jsem se sdílet s vámi jednoduché cvičení, díky němuž jsem se v 17 letech zbavila jako zázrakem brýlí. Třeba pomůže i vám.

V rodinné encyklopedii alternativní medicíny jsem se tehdy dozvěděla o tzv. Batesově metodě pojmenované po dětském očním lékaři, který ji si úspěchem používal už kolem roku 1930. Kniha uvádí celkem sedm cvičení: vybavovaní si, přenášení pohledu, mrkání, přikrývání očí dlaněmi, zaostřování na blízko a na dálku, kývání ze strany na stranu a konečně oplachování očí vodou. Sama jsem trpělivě a pravidelně používala „pouze“ poslední jmenované cvičení a skvělý výsledek se dostavil.

Cvičení spočívá v omývání si očí teplou a studenou vodou a dá se velmi snadno zakomponovat do pravidelné ranní a večerní hygieny, což je jeho nesporná výhoda. Ráno si omýváme oči vždy nejprve 21 x teplou a poté 21 x studenou vodou, večer obráceně. Abych si nepletla pořadí, vymyslela jsem si pro sebe ke cvičení pomůcku – ráno jdeme z teplé postele do studeného světa, proto začínáme omýváním teplou vodou a končíme studenou, večer je tomu opačně.

Způsobů, jak se zbavit brýlí, existuje celá řada. Nenechte se však nikdy odradit konstatováním, že něco nemá řešení. Pokud čemukoliv věnujete svou pozornost, zlepšení je nevyhnutelné. Dnes již také vím, že je možné postup vylepšit prohříváním pomocí energie reiki, účinným a bezbolestným uvolněním krční páteře a přetížených svalů kolem ní. A to je něco, s čím se na mě můžete kdykoliv obrátit. Ráda vám pomůžu.

Každý měsíc informace o připravovaných kurzech a další užitečné tipy do vaší e-mailové schránky - přihlaste se k odběru:

X