Ing. Kateřina Juríkováreiki mistryně, masérka
a průvodkyně zdravým životem

Květnovou snídani v trávě provázelo ve Strašicích stejně jako loni sluníčko

Květnovou snídani v trávě provázelo ve Strašicích stejně jako loni sluníčko

Dvacet jedna zájemců o zdravý životní styl, farmářské potraviny a fair trade posnídalo v sobotu 13. května v trávě na zahradě u strašického muzea. „S lektorkou jógy Lenkou Fučíkovou jsme si společně zacvičili pozdrav slunci, které nám i v letošním roce navzdory bouřlivým předpovědím zachovalo svou přízeň. Moc jsem si užila také domácí medovník a nápoje z Osmé čajovny, která ve Strašicích nově působí,“ říká reiki učitelka a organizátorka místní akce Kateřina Juríková.

Cílem setkání je popovídat si a vzájemně se inspirovat. „Letos jsem ochutnala například také skvělý domácí rakytníkový čaj a nadchla mě velmi chutná pomazánka se zeleného ječmene. Nechyběla ani bábovka, domácí housky s vajíčky od vesnických slepiček a sýrem. Sama jsem připravila domácí musli s férovým kakaem a férovou kávu, kterou si ráda sladím medem,“ doplňuje Juríková.

Ferova_snidane_2017

Akce, která má ukázat, že lidem není jedno, kdo a za jakých podmínek pro ně pěstuje to, co konzumují, se konala ve stejný den na více než 160 místech v celé republice. Férová snídaně NaZemi je největší akcí na podporu fair trade v České republice. Koná se vždy druhou květnovou sobotu na Světový den pro fair trade. První ročník se uskutečnil v roce 2011. Fair trade je obchod založený na partnerství. Lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky dává možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Zemědělci dostávají spravedlivě zaplaceno, pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich děti mohou chodit do školy.

Každý měsíc informace o připravovaných kurzech a další užitečné tipy do vaší e-mailové schránky - přihlaste se k odběru:

X