Ing. Kateřina Juríkováreiki mistryně, masérka
a průvodkyně zdravým životem

Obličejový olej místo pleťového krému – řešení vysušené kůže i odstranění mílie

Obličejový olej místo pleťového krému – řešení vysušené kůže i odstranění mílie

Co mi má paměť sahá, mám tendenci mít spíš mastnou než olupující se suchou kůži. Není proto divu, že nemám potřebu obličej extrémně promašťovat zvláště v dobách, kdy se nelíčím. Před dvěma lety jsem přestala používat líčidla téměř zcela, a tak se stalo, že vzalo za své i hloubkové čištění pleti a mazání obličeje oleji či krémy. Byla jsem s tímto stavem celkem spokojená, až na mílii, která se mi začala tvořit pod levým okem. Bylo mi záhadou, kde se tam vzala, když jsem přeci věnovala tak významnou péči svému jídelníčku…

Až došlo jednou přeci jen na slavnostní líčení květinovou kosmetikou Zuii Organic a kosmetička mě přivítala slovy, že už od dveří vidí, jak mám suchou pleť a mílie pod levým okem je důsledkem toho, že moje kůže málo „papá“. Mílie je zrohovatělé zrnko rohoviny, které se tvoří v podkoží většinou okolo očí, ale i jinde na obličeji. „Jako kosmetička mohu mílii jemně odstranit. Pro to, aby se však netvořila znovu, je zásadní výživa pleti,“ vysvětluje plzeňská kosmetička Eva Troníčková.

Krátké popovídání stačilo k tomu, abych se do týdne zbavila suché kůže a do čtrnácti dnů i milé mílie. A to jsem při tom jenom sáhla do lednice pro zbytek obličejového oleje Althea od Karla Hadka, protože jsem nechtěla čekat, až dorazí výživná pleťová maska. Je pravda, že jsem si péči po tak dlouhém absťáku dopřála s větším množstvím oleje než obvykle. A pokožka? Ta dostala své a odvděčila se mi skvělou kondicí. Althea navíc zabraňuje tvoření rozšířených žilek v obličeji, k nimž mám tendenci, takže jsem maximálně spokojená.

Jojobový, brutnákový a pupalkový olej s karité a éteráčky z heřmánku, citrónu, levandule a cypřiše, to je to pravé pro můj obličej. A jakou kombinaci si zvolíte na zimu vy? Bezvodý preparát je pro vaši kůži před odchodem do chladného počasí rozhodně výhra 🙂

A teď ještě bonbónek na závěr. Mějte se rádi a dopřejte svému tělu to nejlepší, co dovedete bez dalšího velkého přemýšlení. Chytrý kamarád Google totiž nemá vždycky pravdu. Naštěstí až později mi prozradil, že vlastně tip na účinnou léčbu mílie nemá. Moje osobní zkušenost je však naštěstí úplně jiná.

Chcete si dopřát obličejové oleje nebo jiné Hadkovy lahůdky bez nákladů na poštovné a s předvánoční slevou? Přihlaste se ještě dnes k odběru novinek vpravo pod fotkou. Každý měsíc se hraje i o další bonusy.

 

Každý měsíc informace o připravovaných kurzech a další užitečné tipy do vaší e-mailové schránky - přihlaste se k odběru:

X