Ing. Kateřina Juríkováreiki mistryně, masérka
a průvodkyně zdravým životem

Osobní zpověď: Po sedmnácti letech na tři měsíce slaměnou vdovou

Osobní zpověď: Po sedmnácti letech na tři měsíce slaměnou vdovou

Letošní podzim přinesl do mého manželství zásadní změnu. Po sedmnácti letech partnerského vztahu a dvanácti letech každodenního soužití jsem se díky rozhodnutí manžela stala na tři měsíce slaměnnou vdovou. Za tu dobu jsme se viděli celkem třikrát. Přestože patřím mezi ženy velmi samostatné, čelila jsem několika zásadním výzvám.

Co mi to přineslo? A s čím jsem byla konfrontována?
1. Uvědomila jsem si, že jsem na světě v první řadě sama za sebe, a že dokud se nepostarám 100 % o vlastní pocit vnitřní pohody, nic vnějšího mi nepomůže. Nikdo za mě tuhle práci neudělá, i když mi sebelépe naznačí cestu.

2. Přestože u mě jednoznačně převažovalo pozitivní nastavení mysli, občas se má nálada hlavně na začátku zhoupla k sebelítosti a starým vzorcům chování. Později se tento pocit překlopil v touhu uchovat si i v dalším životě všechny krásné poklady, které jsem v sobě objevila.

3. Jsem mnohem svobodnější – jím, spím, tancuju, zpívám, pracuju, chodím sama do přírody nebo se obklopuju lidmi dle momentálního vnitřního pocitu. Ráda sdílím.

4. Utkala jsem se s vlastním vnitřním odporem. Přenastavovala jsem totiž více osobních i pracovních věcí v životě najednou a zjistila jsem, že dokud nepohnu zadkem, některé věci se v mém životě prostě nestanou.

5. Byla jsem někdy dost ostře konfrontována se všemi nenaplňovanými potřebami vlastního bytí. V mém případě šlo hlavně o potřeby fyzického těla v čase odloučení. Pochopila jsem, že potřeby svého fyzického těla neobejdete – můžete se snažit sebevíc – a navazuji na tuto zkušenost v dalších připravovaných programech, o nichž vás budu postupně někdy zpočátku i individuálně informovat. Jsem ve fázi průzkumu na sobě sama.

6. S větší intenzitou jsem měla možnost pocítit, jak skvělý dopad na člověka mají pravidelné meditace, procházky v přírodě o samotě i jakékoliv aktivity, které má opravdu rád.

7. Tři měsíce byly skvělou sondou do duše mých klientů a klientek. Mnohem lépe jsem pochopila jejich potřeby a přání zejména v případě, že žijí delší dobu bez partnera nebo se necítí ve vztahu jakýmkoliv způsobem naplnění.

8. Absolvovala jsem řadu skvělých kurzů a setkání o psaní, tanci a zpěvu.

9. Jsem hrdou majitelkou svých prvních tanečních bot. První skladbu s mým hlasem v pozadí najdete také na YouTube.

Děkuji za vaši přízeň. Těší mě, když střípky z mých osobních zkušeností pomáhají vykouzlit úsměv a radost ve vašich životech. Svou pohodu si nenechte za všech okolností nikdy nikým a ničím vzít, protože jedině to je opravdu důležité – být v Lásce a Míru sám se sebou.

Každý měsíc informace o připravovaných kurzech a další užitečné tipy do vaší e-mailové schránky - přihlaste se k odběru:

X