Ing. Kateřina Juríkováreiki mistryně, masérka
a průvodkyně zdravým životem

Péče o ruce: Krása, která se vám dostane pod kůži

Péče o ruce: Krása, která se vám dostane pod kůži

V zimních měsících trpí naše ruce nejvíce. Přidáme-li k vycházkám bez rukavic ještě máchání rukou ve vodě při generálních úklidech, máme na suché ruce zaděláno i v případě, že to běžně není náš problém. Proto jsem si oblíbila mastný multivitaminový krém Sheaderm TH, který používám k ošetření rukou společně s termorukavicemi. Regenerační zábal rukou si u mě můžete přiobjednat například k reflexní masáži chodidel, při které se leží na zádech.

Látky obsažené v krému jsou příbuzné se složkami kožního tuku, proto se velmi dobře vstřebávají. Díky teplu, které zajistí termorukavice, se výživné látky dobře dostanou též do podkoží a učiní tak ruce krásnější. Výsledek je patrný už po první proceduře.

Jak již název napovídá, hlavní složkou krému je bambucké máslo získávané z plodů ořešáku zvaného v angličtině shea tree (domorodci mu říkají karité). V rovníkové Africe používali lidé balzám na menší popáleniny, při bolestech svalů, revmatických obtížích či jako ochranu před slunečním zářením. Bambucké máslo má také schopnost regenerovat pokožku, zvyšovat její elasticitu a zpomalovat proces stárnutí.

Další důležitou složkou krému je jojobový vosk, který má protizánětlivé účinky a osvědčil se i u ekzematické pokožky. V Sheadermu najdeme také včelí vosk a extrakty z třezalky a olivy a éterické oleje z levandule, vetiveru, čajovníku, kadidlovníku, mateřídoušky a růže. Jak už je u výrobků Karla Hadka zvykem, krém neobsahuje žádné minerální a syntetické oleje, což zaručuje maximální schopnost proniknout do pokožky. Krém lze samozřejmě používat i bez termorukavic. Jen je třeba počítat s tím, že se výživné látky nedostanou tak hluboko pod kůži.

Tip na závěr: Chcete-li vyzkoušet hloubkové ošetření s Sheadermem doma bez termorukavic, zkuste strčit silně namazané ruce do igelitových pytlíků a přikrýt je na 30 minut teplou dekou nebo zabalit do vyhřívané podložky. Po půl hodině igelit odstraňte a pokud se všechen krém nevstřebal, vetřete ho do jiných partií těla nebo otřete papírovým kapesníčkem.

Každý měsíc informace o připravovaných kurzech a další užitečné tipy do vaší e-mailové schránky - přihlaste se k odběru:

X