Ing. Kateřina Juríkováreiki mistryně, masérka
a průvodkyně zdravým životem

Petr zhubnul 24 kilo za 4 měsíce, přitom se nevyhýbá sladkostem a alkoholu

Petr zhubnul 24 kilo za 4 měsíce, přitom se nevyhýbá sladkostem a alkoholu

Jen těžko byste dnes hledali člověka, který by nebyl alespoň přecitlivělý na lepek. Sama jsem sice test na potravinové alergie nepodstoupila, ale má někdejší pneumatika kolem pasu, která zázračně začala mizet po téměř absolutním vysazení pečiva a zařazení více syrového ovoce, zeleniny a ořechů do mého jídelníčku, mluví sama za sebe. Bez cvičení a hladu jsem před několika lety zhubla 15 kilo za půl roku.

Petrův příběh je velmi podobný, zhubnul 24 kilo za 4 měsíce. Jen jeho jídelníček na první pohled vypadá úplně jinak. Petr rozhodně není vegetarián, ani vitarián, což jsou výživové směry, ke kterým inklinuji. Ve svém e-booku Jak pálit a neukládat nabízí rozumný pohled na zdravou životosprávu. Metoda, která čtenáři pomůže pochopit principy fungování lidského těla, je postavena ze 70 % na stravě a ze 30 % na pohybu. Nemusíte se ale bát, Petr sám pije občas alkohol, jí zákusky a i když se dnes velmi rád hýbe, k pokrytí minimální potřeby těla by si vystačil s běžnou chůzí (alespoň 10 000 kroků denně), případně ještě intenzivními tréninky (3 x 15 minut týdně).

P1020214.JPG

Kniha pomohla zhubnout už desítkám lidí. Jediným výsledkem ale zdaleka není jen štíhlejší postava. „Díky zpětné vazbě vím, že se lidem obvykle podaří významně nastartovat všechny oblasti života, od kariéry po sexuální život. Je to jen přirozený důsledek zdravějšího sebevědomí, které s sebou změna jídelníčku nese,“ vysvětluje mi Petr a upozorňuje na příběhy lidí na své stránce FitPlan.cz. Počáteční skepticismus není sice nejlepší startovací pozice, ale jak se sami přesvědčíte, pokud změníte životní návyky, úspěchu nestojí nic v cestě.

Dokonce se ani nemusíte zcela vzdát drobných prohřešků. Nesmíte je však vyhledávat denně. „Jednou za týden si můžete i při hubnutí dovolit tzv. podváděcí den, kdy si dáte, co hrdlo ráčí. Většinou se hodí vyhradit si takový den o víkendu kvůli nejrůznějším oslavám a dalším společenským akcím. Ještě lepší je, když se vám podaří hřešit jen jednou za deset dní, ale to se hůř počítá i dodržuje,“ radí Petr.

Téma hubnutí je velmi aktuální i u novopečených maminek. „Porod je okamžik, kdy si tělo samo přirozeně vytvoří inzulínovou rezistenci, aby nabralo hodně energie a dítě ji také mělo. Po porodu se hormonální hladina postupně navrací do normálního stavu, ale chvíli to trvá. Na druhou stranu, jak mě přesvědčila jedna absolventka kurzu, intenzivní trénink se dá praktikovat i s kočárky cvičila v přírodě i s dalšími maminkami. Pokud při cvičení holky ještě zvládly mluvit, znamenalo to, že je zátěž příliš nízká,“ dodává Petr. Cvičení po porodu se zajímavými výsledky se věnuje třeba i tahle trenérka na mateřské.

Máte-li pochybnosti, zda vám nějaká důležitá látka v těle nechybí či nepřebývá, můžete si jednou za dva roky nechat udělat základní krevní testy u praktického lékaře. Vegetariáni s nevyváženou stravou mohou požádat i o přeměření vitamínu D a B12, které pak v případě nedostatku mohou začít doplňovat. Zároveň si můžete zaplatit jakékoliv testy dle svého uvážení nad tento rámec na specializovaných pracovištích. Petr ve své knize doporučuje v našem podnebném pásu, zejména v zimě, užívat k pestré stravě navíc vitamín D a hlídat si celoročně omega 3 mastné kyseliny, což lze dobře zajistit například pomocí rybího tuku nebo chia semen. Ta navíc tělo hydratují, což u sportovců dokáže zajistit i větší výdrž.

Při hubnutí hraje velkou roli také stres a dostatek spánku. Pokud si chcete kvalitně odpočinout, objednejte se ke mně ještě teď na účinnou masáž spojenou s hlubokou relaxací.

1920184_10204371247016801_277344201326983996_n

Petr Novák (nar. 1978) miluje dobrou čerstvě namletou kávu, cestování a krajinářskou fotografii. Od roku 2004 provozuje s kamarádem webové studio DaEnd.cz. To tvoří weby, které pomáhají klientům získávat nové zákazníky nebo plnit jiné předem stanovené cíle. Osobně se můžete s Petrem setkat i na některém z jeho kurzů. Pomáhá lidem hubnout, učí je cestovat s nižšími náklady či vytvářet vlastní webové prezentace ve Word Pressu.

 

Každý měsíc informace o připravovaných kurzech a další užitečné tipy do vaší e-mailové schránky - přihlaste se k odběru:

X