Ing. Kateřina Juríkováreiki mistryně, masérka
a průvodkyně zdravým životem

Posnídejte s námi v trávě ve Strašicích

Posnídejte s námi v trávě ve Strašicích

Přijďte s námi posnídat v trávě na zahradě u strašického muzea v  sobotu 13. května od 9 hodin. Vezměte s sebou deku, dobrou náladu a snídani a užijte si s námi pěkné dopoledne. Loni se nás na stejném místě a ve stejném čase sešlo téměř třicet.

Cílem akce je popovídat si, vzájemně se inspirovat a uvědomit si, jak se máme v České republice dobře. Před rokem se na akci objevily doma pečené kváskové chleby, domácí pomazánky, férová káva, čokoláda i čaj. Ale i chleba s marmeládou z jahod z vlastní zahrádky či cokoliv s domácími vajíčky, ať už jsou míchaná nebo třeba v bábovce či perníku, není rozhodně málo. A tak si připravte, co máte rádi a hlavně přijďte. Těšíme se na vás.

Novinkou letošního ročníku bude možnost ochutnat čaje ze strašické Osmé čajovny, domácí müsli s mlékem přímo od kraviček či férovou kávu s medem od včelaře. S lektorkou jógy Lenkou Fučíkovou si budete moci zacvičit také pozdrav slunci.

Akce, která má ukázat, že lidem není jedno, kdo a za jakých podmínek pro ně pěstuje to, co konzumují, se koná ve stejný den v celé republice. Do pikniku Férová snídaně NaZemi se loni zapojilo celkem 159 míst. Snídat se bude za každého počasí. Jsme připraveni i na déšť a zimu.

Několik tipů na dobrou snídani:

Kde nakoupit a jak upéct férovou bábovku nebo perník – tipy na snídani v máji
Kváskový chléb s domácí marmeládou a férovou kávou
Férové muffiny
Chvála pomazánkám
Bezlepkové mlsání

P1070038_web

Každý měsíc informace o připravovaných kurzech a další užitečné tipy do vaší e-mailové schránky - přihlaste se k odběru:

X