Ing. Kateřina Juríkováreiki mistryně, masérka
a průvodkyně zdravým životem

Snídaňový piknik v máji na paloučku u muzea – tipy, co s sebou 1

Snídaňový piknik v máji na paloučku u muzea – tipy, co s sebou 1

Vezměte košík s jídlem, deku, dobrou náladu a přijďte se mnou v sobotu 14. května od 9 hodin zdravě posnídat na palouček k strašickému muzeu. Akce se koná pod hlavičkou tzv. Férových snídaní. Až do data konání akce budu na svém blogu každé úterý zveřejňovat jeden tip na to, co si s sebou připravit. A začínáme opravdu velmi jednoduše.

Kupte si nebo upečte kváskový chléb. Ve zdravých výživách ho dnes koupíte i v bezlepkové variantě. V rokycanské Trhovce  ho mají čerstvý každý pátek, bezlepkovou variantu v úterý; v sortimentu plzeňské Bioplanety najdete nějaké kváskové pečivo každý všední den.

Ve zdravé výživě nebo drogérii DM si pořiďte fair tradovou kávu. Nakoukněte do spíže nebo požádejte babičku o domácí marmeládu či tetu ze Šumavy o jablečná povidla jako na obrázku.

Snidane-1

14. května s chutí vstaňte, namažte si několik krajíčků kváskového chleba domácí zavařeninou, do termosky si připravte kvalitní kávu a přijďte s námi hodovat na palouček k strašickému muzeu.

Pokud už teď víte, že se akce zúčastníte a chcete být součástí týmu skalních přívrženců akce, kontaktujte mě na telefonu 775 033 095 nebo e-mailu jsem@katkajurikova.cz.

Pokud máte chuť si odpoledne po akci zameditovat, přihlaste se rovněž e-mailem nebo telefonicky.

Proč fair trade a jak se připravit?
Ne vše, co budete jíst a pít, musí být nutně fair trade a v biokvalitě. Akce je spíš o příjemném setkání stejně naladěných lidí a podpoře myšlenky, že lokální produkce je důležitá i v zemích Latinské Ameriky, Afriky a Asie. Jsem hluboce přesvědčena, že vše, co k životu potřebujeme, je pro nás dosažitelné z místa, kde žijeme, a že štěstí přeje samostatně myslícím a jednajícím bytostem, jakými pro mě osobně pěstitelé fair trade jsou.

Nejčastěji dostupné fair trade suroviny na českém trhu jsou tyto:
• kakao
• káva
• čokoláda
• čaj
• kokosový olej

Proč piknikovat 14. května a kolik nás bude?
Datum pikniku – druhá květnová neděle – není vybrané náhodně. Jedná se o Světový den pro fair trade. Férový obchod dává pěstitelům, řemeslníkům a zaměstnancům v tzv. rozvojových zemích příležitost, aby se uživili vlastní prací za důstojných podmínek.

Snídaňového pikniku, který se koná každoročně pod hlavičkou tzv. Férové snídaně, se v celé republice loni zúčastnilo více než 5 000 lidí na 137 místech. Letos poprvé mezi nimi budou i Strašice!

ferova snidane_web

Každý měsíc informace o připravovaných kurzech a další užitečné tipy do vaší e-mailové schránky - přihlaste se k odběru:

X