Ing. Kateřina Juríkováreiki mistryně, masérka
a průvodkyně zdravým životem

Strašický snídaňový piknik v máji – tipy, co s sebou 2

Strašický snídaňový piknik v máji – tipy, co s sebou 2

První ročník úspěšné akce Ukliďme Strašice!, kterého se zúčastnily čtyři desítky dobrovolníků, je za námi a další premiéra klepe na dveře. V sobotu 14. května od 9 hodin zdravě posnídáme na paloučku za strašickým muzeem. Tzv. Férové snídaně se loni v celé České republice zúčastnilo více než 5 000 lidí, přidejte se k nim letos se mnou.

Abyste to měli s přípravou jednodušší, mám pro vás další praktický tip, co si kromě deky a nápoje připravit. Recept ocení hlavně kuchařky, které stejně jako já rády vaří, ale pečení pro ně není středobodem vesmíru. Pokud je na vás i takové pečení příliš, mrkněte na předchozí tip, který zvládnete jen s nákupním košíkem.

Pokud už teď víte, že se akce zúčastníte a chcete být součástí týmu skalních přívrženců akce, kontaktujte mě na telefonu 775 033 095 nebo e-mailu jsem@katkajurikova.cz. Pokud máte chuť si odpoledne po akci zameditovat, přihlaste se rovněž e-mailem nebo telefonicky.

Suroviny na muffiny
300 g polohrubé mouky
kakao dle chuti
prášek do pečiva v bio kvalitě
100 g másla
300 ml podmáslí
150 g třtinového cukru
2 vejce od domácích slepiček
1 tabulka férové čokolády

Postup
Smícháme žloutky se třtinovým cukrem. Bílky ušleháme se špetkou soli na sníh. Smícháme všechny ostatní sypké suroviny (mouku, kakao, prášek do pečiva) a přidáme férovou čokoládu rozlámanou na kousky. Postupně přisypáváme sypkou směs ke žloutkům, promícháváme a dle potřeby přiléváme podmáslí a tekuté máslo. Na závěr přidáme sníh a plníme do formiček. Pečeme na 200 st. v rozehřáté troubě dle potřeby (tj. až nám muffiny krásně zezlátnou a provoní kuchyni a těsto se nám nelepí na špejli).

Všechny uvedené suroviny zakoupíte ve všech zdravých výživách – například rokycanské Trhovce nebo plzeňské Bioplanetě, některé také v síti DM drogerií.

Až do data konání akce budu na svém blogu každé úterý zveřejňovat jeden tip na to, co si s sebou připravit. Předchozí tipy najdete zde:
5. 4. 2016 – kváskové chléb, domácí marmeláda a fair tradová káva + základní informace o fair trade

Snidane-2

Každý měsíc informace o připravovaných kurzech a další užitečné tipy do vaší e-mailové schránky - přihlaste se k odběru:

X