Ing. Kateřina Juríkováreiki mistryně, masérka
a průvodkyně zdravým životem

Inspirace přímo u zdroje: Odhalte tajemství raw zákusků po masáži

Inspirace přímo u zdroje: Odhalte tajemství raw zákusků po masáži

Ve Sweet Secret of Raw, první a zatím jediné čistokrevné vitariánské cukrárně v České republice, to vypadá na první pohled úplně stejně jako v jiných útulných nekuřáckých kavárničkách. Ve vitríně u baru vás láká spousta dobrot a lidé pijí kávu. Pečlivější pohled ale prozradí, že tu místo trouby mají sušičku, skladují tu nezvykle velké množství banánů, datlí a ořechů, ale v lednici nenajdete jediné mléko ani máslo živočišného původu. Zato olejem z mladých kokosů, který prodávají u baru, se můžete namazat klidně od hlavy až k patě dokonce i v případě, že vás trápí atopický ekzém. Zkrátka v téhle cukrárně je všechno trochu jinak.

P1130072

Mohlo by se zdát, že když člověk doma nějaký ten skvělý raw dort či roládu už vyrobil, že je investice do kurzu zcela zbytečná, ale není tomu tak. Možná si nemusíte zpočátku dělat tolik poznámek, ale ochutnávky ani vlastní práci s těstem z knížek nevyčtete. A tak porovnávám vůni kokosových olejů, chuť mandlových mlék a kakaového másla, o krémech na korpusy ani nemluvě. Dovídám se tipy na zdobení úžasných dortů, zjišťuju, v čem tkví tajemství pevnější a upravenější konzistence krémů i jak ohebná by měla být ovocná palačinka. A co víc, do vitariánské kuchyně patří dokonce i kladívko 🙂

P1120966

Za pouhé čtyři hodiny odcházím bohatší o recept na jablečný dort se skořicí, tři druhy cheesecaků (banánový, lesní směs, zelený s čajem matcha) a dort z hořké čokolády s borůvkami. Lívanečky z banánu s kešu krémem jsem již zkoušela a raw jogurt si určitě nebudu doma doslazovat. Dozvídám se ale cennou radu k výrobě pohankové kaše, na níž si brzy udělám nějakou variaci. Vynechám arašídové máslo, ale bezpečně budu vědět, že loupaná pohanka se nemáčí celou noc, ale jen hodinu.

Chcete-li objevit tajemství sladkých chutí, přijeďte ke mně na masáž. Pokud se na víkend nebo podvečer objednáte ve dvojici, ať už kamarádské nebo partnerské, zpříjemním vám čekání raw zákuskem. Do konce roku navíc dostanete tuhle dobrotu zcela zdarma.

P1120998

 Práce s korpusem je vlastně taková malá masáž 🙂

P1130046

Čaj matcha obarví krém pěkně dozelena. U mixéru je Káťa, která má odvážný záměr realizovat raw kavárnu v příštím roce na Vysočině.

P1130016

Práce s krémem připomíná klasické pečení 🙂

P1130044

Na závěr je třeba dort pěkně nazdobit.

_Spolecna

 A společně se vyfotit 🙂 Výslužka už je nachystaná vlevo za námi 🙂

Každý měsíc informace o připravovaných kurzech a další užitečné tipy do vaší e-mailové schránky - přihlaste se k odběru:

X