Ing. Kateřina Juríkováreiki mistryně, masérka
a průvodkyně zdravým životem

Třetího ročníku strašického gruntování se zúčastnil rekordní počet dobrovolníků

Třetího ročníku strašického gruntování se zúčastnil rekordní počet dobrovolníků

Více než sto dobrovolníků se v uplynulých dnech zapojilo do třetího ročníku strašického gruntování Ukliďme Strašice!, které je součástí celostátní akce. Společně nasbírali 516 kg odpadu. Ve čtvrtek a v pátek uklízelo 70 žáků druhé, čtvrté a osmé třídy místní základní školy, v sobotu dopoledne pak 32 dobrovolníků a odpoledne 10 pionýrů. Nejkurióznějším nálezem byla letos nefunkční sekačka na trávu ukrytá za obchodním domem a plastové autodíly v příkopu cestou k rybníku Tisý.

Stejně jako loni nechyběli strašické jogínky, rodiče s dětmi, jednotlivci i party kamarádů a kamarádek. „Strašičtí pionýři z oddílu Trojlístek měli letos naplánovaný branný závod, takže se zapojili do úklidu pod vedením Petry Sládkové cestou z něj. Za rekordním počtem účastníků letošní akce stojí ale zejména vstřícnost strašické Základní školy Karla Vokáče, jejíž tři třídy se pod vedením paní učitelky Jitky Brejchové do úklidu také zapojily,“ říká organizátorka místní akce reiki mistryně Kateřina Juríková.

„Obec Strašice věnovala všem dobrovolníkům malé občerstvení nebo sladkost a postarala se o závěrečný svoz odpadu. Bez této spolupráce by nebyla organizace akce vůbec možná,“ dodává Juríková.

Celostátní akce Ukliďme Česko se pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR uskutečnila už popáté. Jejím cílem je prokázat službu přírodě konkrétním činem.

P1200461_web

Další fotografie najdete na Facebooku – na stránce Život v Radosti.

Pokud vás tento typ akcí zajímá, můžete se už nyní těšit a přihlásit na:

 

Na odpolední části obou akcí se prosím z organizačních důvodů registrujte předem (odkazy najdete přímo v článcích). V případě doplňujících dotazů mi neváhejte zavolat na +420 775 033 095 nebo poslat e-mail na jsem@katkajurikova.cz.

 

Každý měsíc informace o připravovaných kurzech a další užitečné tipy do vaší e-mailové schránky - přihlaste se k odběru:

X