Jak jsem sama kovářovou kobylou dva dny byla…

Kovarova_kobyla

Už víc než deset let se na mě lidé obracejí s bolestmi nejrůznějšího charakteru. Zjistila jsem a mé osobní zkušenosti to potvrzují, že aniž bychom si toho byli vědomi, naše obtíže jsou často psychosomatického původu.

Stejně jako mí milovaní klienti si každý měsíc nechávám energeticky poladit své tělo včetně páteře. Jedny ruce v podobě manželových jsou mi nablízku téměř vždy…

Ještě nikdy se mi ale nestalo, že bych po sedmi dnech od léčebné procedury pocítila jakýkoliv problém se zády. Až letos před Vánoci. Ti z vás, kteří znají mé působení detailněji, ví, že deset dnů od procedury se do procesu nezasahuje. Takže jsem se celé dva dny rovnala, jak to šlo. První den jsem ležela průběžně na zemi, věnovala se dechovým cvičením a reflexní masáži vlastních chodidel. Ulevilo se mi. Druhý den jsem po probuzení udělala první rotační pohyb a byla jsem zase tam, co předchozí den. Zkusila jsem autotrakční lehátko a do večera se protrápila.

Před usnutím, kdy bylo těžké se byť jen zhluboka nadechnout, jsem si pustila meditaci. A třetí den po probuzení mi to došlo.

Rozčílila jsem se kvůli obyčejné dětské nudli. Kvůli ní bude totiž přeci jednoznačně rozumné omezit i ten minimální sociální kontakt, který teď s dětmi máme. Vyslovila jsem hypotézu nahlas. A manžel mi na to povídá: “Jo, to ses opravdu docela rozčílila!” Zní vám to jako “prkotina”? Mně s odstupem taky… A jsem v poslední době překvapená, kolik takových každodenních drobností může stát v cestě naší radosti a dokonalému zdraví. Není potřeba se v nich rýpat. Stačí psychosomatickou možnost připustit a pravidelně a účinně relaxovat.

Také vás něco bolí? Ráda vám pomohu, ať už to bude reálné osobně nebo nově též na dálku po telefonické konzultaci.