Jak vám může reiki pomoci aneb Co jsem se naučila od Mistra Corona…

Coronus

Energie reiki léčí nebo pomáhá léčit každou nemoc. Tedy i koronavirus. Není ničím výjimečný, je jen aktuálně nejvíce medializovaný. Ostatní lidské potíže díky němu nezmizí, i když je jim všeobecně věnovaná významně menší pozornost než v minulosti.

Už po prvním stupni reiki mají absolventi mých kurzů k použití nástroje, které nejsou samozřejmostí. Ne vždy je začnou všechny hned používat. A i když se někdy stane, že své poznámky z kurzu hledají, až když jim teče do bot, mají okamžitě k použití víc než je běžné a další pomoc na dosah.

A jak je tedy možné, že jsem dostala koronavirus? Úplně jednoduše. Oslabila jsem svou imunitu vztekem, a zároveň si na nemoc vytvořila i časový prostor 😉 A pak takhle jednou večer sedím při pravidelném cvičení a říkám si: “To je zajímavé, že mám podobné pocity jako při nedávném léčení na dálku, kdy jsem pomáhala  při rekonvalescenci po covidu…” Nu a odpověď už znáte. Jen doplním, že toto cvičení vysvětluju svým žákům už na reiki 1. Pomáhá udržet štíhlou postavu nebo hubnout, ale zároveň čistí tělo. 

A jaké tři věci mě přišel Mistr Coronus naučit?

1. Dříve či později zvítězíš, pokud to zvládneš vlastní hlavou
Od doby, co praktikuji reiki a duchovní učení, bývám nemocná jen zcela výjimečně. Pokud se tak stane, pak je to velmi intenzivní a krátké. Coronus měl v mém případě jednu výsadu – nepadla jsem na úplné dno, za to jsem se z pomyslného středu odrážela naněkolikrát. Stačilo ale uklidnit hlavu a vědět, že vítězství se blíží. Ostatně o tom, že dokud není můj čas na pouť do jiných sfér, které říkáme smrt, nic zvláštního se v tomto ohledu dít nebude, jsem se přesvědčila ve svém životě i díky mateřství už mnohokrát.

2. Vždy a za všech okolností je třeba se mít rád
Říkám to svým žákům už na kurzu reiki 1. A víte co? Vždy to jde ještě lépe 😉 Takže už přesně vím, jaké aktivity si budu ke své ještě větší spokojenosti dopřávat častěji. Dá se na to totiž zvyknout 😉

3. Nejste a nikdy jste nebyli zodpovědní za zdraví a kondici druhého
Ať se vám kdokoliv snaží namluvit cokoliv, je to tak. Nejtěžší pro mě popravdě bylo sledovat dočasnou zato však zásadní ztrátu energie u manžela a utěšovat k tomu dvě malé děti, že tatínek se brzy uzdraví. Když najednou ve čtyřiceti bydlíte na chvíli s devadesátiletým staříkem, je to lekce i pro otrlé. A i když jsem to byla já, kdo se s Mistrem Coronem setkal u nás doma jako první, postupně jsem se zcela zbavila jakýchkoliv výčitek, protože zkrátka pokud onemocníme jakkoliv a čímkoliv, pak to má vždy svůj důvod a je to naše osobní téma. Nejsme obětí, ale dostali jsme dar zastavení se. Protože i samo slovo “nemoc” je kouzelné. Říká nám totiž, že dočasně něco “ne” “můžeme”.

Buďte zdrávi a zůstaňte za všech okolností ke svému okolí laskaví, ať už se bojí čehokoliv. To je totiž jediná trvalá cesta – posvítit druhým na cestu, i když nebo právě proto, že se vztekají či bojí.