Když vložkám odzvoní – podruhé

Kdyz_vlozkam_odzvoni

Je to už víc než čtyři roky, co jsem tady na webu sdílela svou osobní zkušenost s menstruačním kalíškem. Některé z vás jsem dokonce inspirovala k jeho užívání. Dodnes na něj nedám dopustit. Až to bude opět potřeba, zůstanu ve svých rozhodnutích svobodná například při pobytu u moře nebo návštěvě wellness.

Hlavní výhody menstruačního kalíšku vidím stále v:

  • možnosti chodit spát nahá,
  • absolutním pocitu čistoty v průběhu celého cyklu,
  • nulovém zápachu,
  • přirozeně vlhké sliznici,
  • pohodlí, volnosti pohybu, pocitu absolutní svobody,
  • a také v tom, že obsah kalíšku může posloužit jako hnojivo pro květiny.

A jak už to v životě někdy bývá, nedlouho poté, co jsem se nadchla pro kalíšek, zjistila jsem, že to jde ještě přirozeněji. A sice bez jakýchkoliv menstruačních pomůcek. Naučíte-li se skvěle nacítit vlastní tělo, dokážete udržet menstruační krev za děložním čípkem, dokud nejdete na toaletu, aniž by cokoliv skončilo na kalhotkách…  Protože jsem si přála tuhle úroveň zažít, začalo mé tělo před druhým těhotenstvím drobné signály této schopnosti už vysílat, ale v cíli ještě zdaleka nejsem. 

V hledáčku mám už i další ekologickou pomůcku v podobě speciálních kalhotek pro případ drobnějších “nehod” v průběhu nácviku. Kalíšek totiž vytváří v těle podtlak, takže s ním děložní čípek trénovat nelze 😉 Pokud vás tohle téma zajímá, nebojte se mě na něj při léčení zeptat. Jak si možná vzpomínáte, ani pro mě nebylo první zavedení kalíšku zrovna triviální záležitostí.