Mantra fialového plamene je na světě

Nataceni_web_04_2022

Dlouho očekávaná mantra fialového plamene, kterou již delší dobu zpívám na svých kurzech reiki 1, se v uplynulých týdnech dočkala své studiové nahrávky. V případě zájmu o její koupi mi napište e-mail na jsem@katkajurikova.cz.

Velký dík za to všechno patří mojí kamarádce zpěvačce a muzikantce Bohušce Frankové, skrze kterou tato melodie poprvé přišla v o něco rychlejším tempu na svět. Tak moc se mi její nahrávka líbila, že jsem si neuměla představit, že by tato skladba měla znít jinak. Požádala jsem proto Bohušku a reiki mistra Jindřicha z Čachrova, s nímž na projektu před lety spolupracovala, o svolení půjčit si jejich melodii a pustila se do práce. Chtěla jsem totiž svůj projev posunout k maximu, kterého jsem v tuto chvíli schopna 😉

Z původně plánovaných několika týdnů s učitelkou zpěvu Luckou Hájíčkovou bylo nakonec několik měsíců různě intenzivní práce. Díky za doporučení na Lucku patří za oceánem právě působící jazzmance Mirce Novak, která zná dobře můj naturel a Lucku mi doporučila kontaktovat. Opravdu krásně jsme si sedly také lidsky. Na začátku a na konci hledání jsem se po letech setkala i s hlasovou koučkou Markétou Odvárkovou, s níž mě pojí stejný den a měsíc narození a také společná pěvecká zkušenost z kurzů Idy Kelarové v době, kdy i mé děti byly mým pouhým snem.

Občas se mě ptáte, jak vypadá takový natáčecí den. Nu, v mém podání docela svižně 😉 Natáčelo se v neděli odpoledne. Sobotu dopoledne jsem strávila úklidovou akcí ve Strašicích, abych odpoledne odjela na taneční workshop s DanceDifferent do Prahy. Pořádně jsem se tak rozhýbala, což je pro zpěv, kdy je vaším hudebním nástrojem jen a pouze vaše tělo, dle mých osobních zkušeností důležité. Skutečně nejlépe se mi zpívá po tanci a po meditaci, přičemž tanec sám je pro mě v ideálním případě meditací v pohybu.

Na druhý den ráno jsem si naplánovala jen nejnutnější – hlasovou online rozcvičku, aby se hlasivky rozcvičily, ale neunavily. Pak už jsem chystala oběd a sváču pro děti, zabalila a v autě cestou do Plzně děti uspala. Karolínka s Jáchymkem strávily čas natáčení u své tety. To trvalo se vším všudy tři hodiny – včetně tvorby videoklipu.

Natáčelo se ve studiu skvělého muzikanta Jirky Muchy, s nímž jsem spolupracovala již poněkolikáté a příště se na něj určitě s důvěrou ráda opět obrátím. Atmosféra ve studiu byla fantastická. Díky, Jirko. A protože není nad první dojmy, připojuji ještě krátkou citaci ze zprávy kamarádce po natáčení: “Začali jsme ve dvě a v pět bylo komplet hotovo včetně rychloklipu na mobil. Stres byl spíš podvědomý a nijak dramatický. Na mikrofon jsem skladbu zazpívala osmkrát. Po prvních třech nic moc pokusech jsem požádala o pauzu a dočistila si vše potřebné. A pak jsem vyšvihla pět verzí za sebou, které už bylo možné dobře mixovat.”

Velké díky patří také muži, o kterém se tu často nemluví – mému manželovi a otci dvou úžasných dětí, který je s nimi v době mé nepřítomnosti nejčastěji.