O zázraku zrození, rodinné matematice a mých nejlepších pomocnících…

O_zazraku_zrozeni

Chtěla bych touto cestou veřejně poděkovat za nádherný dar zrození, kterým mi příchod našeho Jáchymka na svět byl. Jsou to už více než čtyři měsíce a některé detaily mám stále v živé paměti. Porod byl nádherný. A k mému překvapení nebolel, jen hodně tlačil. Provázela ho nádherná atmosféra i skvělá porodní bába. Opět byla prověřována má schopnost být tady a teď. Devatenáct měsíců po císařském řezu se nám zcela bez komplikací narodil pohodář Jája. Stejně jako naše Karolínka ví od prvního nádechu, co chce, a umí si o to velmi důrazně říct. Když jste ale dobře napojeni, brzy zjistíte, jak zařídit, aby se na vás hlavně usmíval.

Jedna nádherná duše v průběhu uplynulých měsíců do mého života přišla a jedna se s námi v pozemských sférách rozloučila. Na svůj nebeský vandr se totiž na podzim vydal můj tatínek. Na náhody nevěřím, a tak si tu dovolím trochu rodinné matematiky. Jáchymkovo početí vychází na cyklus, který u mne začal na Jaroslava (v den tátova svátku). V těhotenské průkazce mám jako termín porodu před zpřesněním ultrazvukem uvedený datum jeho nedožitých půlkulatých narozenin. No a tatínek zemřel přesně tři měsíce před Jáchymkovo narozením…

Raději bych ale tento článek ukončila prakticky než pateticky. Má maminka vždycky říkala, že péče o domácnost je v podstatě hlavně “žrádlo a prádlo” stále dokola. Dlouho jsem jí nerozuměla. S dětmi ale přišel nový úhel pohledu. Jsem šťastná, že žiju v dnešní době, a mohu tuhle dřinu přenechat mým elektronickým kámošům, zatímco si hraju s dětmi. Když jsem byla v porodnici s Karolínkou, dokázala jsem na dálku realizovat nákup mé první sušičky na prádlo. I díky ní jsem mohla zůstat v naprostém klidu, kdykoliv jsem nečekaně naplnila obsah pračky například kvůli miminkovskému blinkání. V šestinedělí s Jáchymkem jsem zase zoufale nestíhala vařit tak, jak bych si představovala. A tak jsem si udělala radost a po deseti letech, co o něm vím, jsem si koupila naprosto luxusní chytrý mixér, mobilní sporák, parní hrnec, varnou konvici, elektronickou kuchařku a mnoho dalšího v jednom – přístroj Thermomix. 

Mějte se taky rádi a zjednodušte si život, jak potřebujete a jak si zasloužíte. Začít můžete třeba tím, že se ke mně objednáte na léčení nebo rovnou na kurz ;-).