Reiki a děti na lehátku…

Deti_na_lehatku

“Vy ale máte hodné děti,” slýchávám od lidí často. “A to je zajímavé, že jsou obě takové.” Ano, naše Karolínka je éterická víla, která ve svých necelých třech letech dokáže říct, jak se cítí, i co potřebuje. Jáchymek v patnácti měsících, i když ještě nemluví, dokáže také snadno obhájit svá práva a místo pod sluncem. To umí už od narození.

Ovšem zdání, že jsou naše dny a noci idylické od rána do večera, trochu klame. Je to asi jako byste úspěšnému člověku řekli, že “měl prostě štěstí” 😉

Máme zlaté děti a jsou pro nás velkým darem. Nicméně hlavně používáme v praxi všechny nástroje, kterých se nám díky reiki a naší duchovní cestě dostalo. V praxi to vypadá třeba tak, že se ve tři hodiny ráno s Jáchymkem vzbudíme, dvě hodiny meditujeme, čistíme a provádíme naše obvyklé jinak ranní rituály, a v pět hodin se oba opět spokojeně uložíme ke spánku. Není výjimkou, že mám k tomu třeba už i zaděláno na chleba, když to tak zrovna vyjde. A to všechno navíc v klidu a míru.

Naše děti nepřichází na tento svět jako nepopsané desky a mnohé záležitosti se pročišťují nebo mohou pročistit už v útlém věku. Záleží pouze na naší ochotě a schopnosti otevřeně naslouchat.

Mé vlastní děti jsou zatím příliš malé na to, abych je měla pod rukama přímo na masérském lehátku. I půl hodina ležení na břiše by pro ně byla zatím příliš dlouhá. Ozdravným procedurám a celostnímu léčení se ale společně věnujeme prakticky od narození. Ráda budu vám i vašim dětem průvodcem, ať už se rozhodnete přijít na kurzy reiki nebo “jen” na léčení.

Pokud se chcete pomoci svým ratolestem nebo vnoučatům, budu raději, když přijdete nejprve na celostní léčení sami, i když “nemáte důvod”. Budete pak při léčení svých dětí klidnější a dítě s vámi. Pokud bude vaše téma společné, začne se vše pročišťovat a lepšit navíc už v momentě, kdy budeme pracovat s vámi, a následné setkání s dětským klientem bude o to pohodovější.