Sedmý až devátý měsíc s miminkem – ukázka z nové knihy

Miminko_3_trimenon

Nejlepší kniha o miminku… už je v prodeji. Pokud ji chcete s podpisem pod stromeček, napište mi. Pokud se pro věnování zastavíte později, objednejte si ji třeba tady. A jaký byl tedy tzv. třetí trimenon s naší Karolínkou a jaký s Jáchymkem?

V sedmém až devátém měsíci života se dítě učí pohybovat za hračkou na obě strany tzv. pivotuje, následně se plazí a leze. Přestože v knize uvádíme, že se dítě tabulkově posouvá do pozice na čtyřech, obě naše děti si s tímto dávají trochu na čas a každý po svém. Zatímco Karolínka se excelentně plazí, Jáchymek famózně pivotuje. Přestože si Jája rád hraje s rukama vypadá to, že spíše rovnou poleze. Rád tráví čas pohupováním zadečku na čtyřech, ale vpřed se vydává po svém, přestože má k dispozici koberec i puzzle deku. Poprvé proto začínáme i u Jáchymka alespoň konzultovat a zkoumat, jak mu pomoci vylepšit styl pohybu vpřed, aby mohl později správně lézt a posadit do šikmého sedu.

Je to velký chlap a do klasického kočárku už se vejde tak tak… Protože náš dvojkočár je výrazně užší, snažíme se Karolínku, co nejvíce motivovat k chůzi a jízdě na motorce, aby mohl Jája spát ještě co nejdéle v nejméně skladném povozu, který doma máme. Největší výzvou tohoto období je totiž dítě neposadit, dokud to neudělá samo.

Těšíme se, že si náš chlapeček začne brzy užívat nejen koukání z francouzského okna na podzimní zahradu, ale začne prozkoumat širší domácí terén… Domácnost máme uzpůsobenou tak, aby měly obě děti poměrně širokou možnost pohybu. Kde není zavřeno, tam se zkrátka smí.

 

Motivace k lezení