Ukliďme Strašice 2019!: Více než tři sta dobrovolníků posbíralo téměř dvě tuny odpadu

_05_04_Uklidme_Strasice_2019_foto_ZS_04

Čtvrtý ročník akce Ukliďme Strašice! lámal rekordy a v mnohém předčil očekávání obce i organizátorů. Od pátku do neděle se do akce zapojilo celkem 343 dobrovolníků, kteří společně nasbírali neuvěřitelných 1 730 kg odpadu ve 110 pytlích a 25 pneumatik. Počet uklízejících i nasbíraného odpadu se oproti třetímu ročníku místní akce více než ztrojnásobil.

Už v pátek se na čtyřech trasách pohybovalo 280 žáků Základní školy Karla Vokáče, jejíž vedení vyjádřilo úklidu velkou podporu. O víkendu se v rámci oficiální akce zapojilo dalších 63 nejen Strašičanů, z toho 20 dětí. Stejně jako v předchozích letech nechyběly kuriózní nálezy – tentokrát to bylo například křeslo, umělé palmy, sněhule nebo hasicí přístroj.

“Příjemně mě překvapilo, kolik lidí letos projevilo o úklid zájem. Kromě hlavních jasně daných tras neváhali nejen ve skupinách ale i jednotlivě uklízet na místech, kde se často pohybují nebo kam chodí rádi na vycházky. S nadsázkou by se dalo říci, že se nám společně tentokrát podařilo vygruntovat celou obec,” říká koordinátorka místní akce
a učitelka reiki Kateřina Juríková.

Celostátní akce Ukliďme Česko se pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR uskutečnila letos již pošesté. Jejím cílem je prokázat službu přírodě konkrétním činem.