Účinné relaxační cvičení a řízené meditace ve Strašicích – přidejte se

Portret_zmenseno

Věnovat pozornost svému tělu se vyplatí. A není to tak těžké, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Stalo se již tradicí, že se jedenkrát měsíčně vždy v pátek v podvečer sejdeme v komorní skupince žen, abychom si díky jednoduchým relaxačním technikám a řízené meditaci uvědomily, kde naše tělo potřebuje právě teď větší pozornost. Pokračujeme i od února do června a možnosti se ještě rozšířují.

V rámci lekcí Vědomí těla bude každý měsíc věnována větší péče energetické dráze tzv. meridiánu, který je zrovna nejaktivnější. V únoru to budou ledviny, v březnu žlučník, v dubnu játra, v květnu srdce a v červnu tenké střevo. Zároveň si velmi jednoduše protáhneme tělo. První lekce nové série se uskuteční v pátek 16. února od 18:30 do 19:30 h ve Strašicích.

Nově přibude možnost zapojit se do meditačních setkání v celkové délce dvou hodin, která jsou plánována vždy na víkendový podvečer. První meditace je plánována na neděli 28. ledna v 18 h.

Často se setkávám s námitkou, že někdo neumí meditovat. Vše je ale o cviku. Umění uvolnění a relaxace není výjimkou. I když má účastník – začátečník pocit, že se mu meditovat nedaří, protože místo hlubokého ponoru do sebe plánoval, co uvaří zítra k obědu, či jak uklidí špajz, případně přemýšlel o rozhovoru se šéfem v práci, v konečném důsledku už pouhým zastavením se velmi prospěje svému tělu i duši.

Meditace, které jsou součástí obou výše uvedených setkání, mají velmi blahodárný vliv na lidské zdraví. Snižují např. hladinu stresu i úzkosti, zlepšují koncentraci a pozornost, mají vliv na porozumění vlastním emocím a sebeovládání, podporují imunitní systém či zlepšují kvalitu spánku. Pro dosažení optimálních výsledků je doporučována pravidelnost.