Proč mi práce s energií reiki dává smysl

portretni-foto-filipFOTOGRAFcz-print-res-0698 (1) (1)

Je toho opravdu hodně s čím mi energie reiki od roku 2007 pomohla a pomáhá. Mým cílem je dnes nejen pečovat o sebe, své blízké a klienty s empatií a laskavostí, ale také předávat toto umění dál.

Proto pořádám i kurzy reiki, které mohou pomoci dalším lidem převzít osobní zodpovědnost za svůj život a prožívat v něm více radosti. Už na kurzu reiki 1 si každý absolvent osvojí řadu praktických dovedností.


První pomoc má po dvou dnech stále při ruce
A nezáleží na tom, zda se zrovna řízne do prstu nebo cítí jemné škrábání v krku, či ho začíná bolet hlava. Stačí přiložit ruce a hned je lépe. Zjistila jsem, že čím dříve toto sama použiji, tím spíš se mohu obejít bez konvenčního ošetření.


Účinnější dobití baterek v přírodě
Neznamená to, že bychom automaticky měli krátit čas, který trávíme v přírodě. Můžeme se z ní ale vracet mnohem více osvěžení. A když máme přeci jen někdy napilno, můžeme si nádherně popovídat i se stromem, který máme po cestě, aniž bychom mu životní energii jen brali…


Odpovědi na své osobní otázky a práce se strachem
Bez ohledu na vaši předchozí praxi se naučíte jednoduchou formu meditace, která vám pomůže zbavit se paralyzující formy strachu, kdykoliv to budete potřebovat, a přinese vám odpovědi na jakékoliv otázky, které vás provází životem.

Intenzivní sebepéče díky přikládání vlastních rukou na tělo
Je smutnou skutečností, že toto pravidlo není v pomáhajících profesích bráno jako samozřejmý základ. Když se o sebe staráme s laskavostí, máme kapacitu na to, pomáhat druhým. Když to neděláme, může být naše touha pomoci bohužel jen zástěrkou a způsobem, jakým se sebepéči paradoxně sami vyhýbáme.


Pomoc blízkým, ať už jsou to rodinní příslušníci, či třeba domácí mazlíčci
Pokud s radostí a laskavostí naplňujeme předchozí bod – sebepéči, pak je pomoc blízkým tou nejhezčí službou druhým.