Ing. Kateřina Juríkováreiki mistryně, masérka
a průvodkyně zdravým životem

Když vložkám odzvoní

Když vložkám odzvoní

Je to teprve dva měsíce, co u nás doma dámským hygienickým vložkám odzvonilo, a zdá se, že to už nebude jinak. Zpoužívání menstruačního kalíšku z lékařského silikonu jsem totiž absolutně nadšená. Právě dnes jsem si dopřála teplou voňavou vanu v průběhu cyklu, což by pro mě bylo donedávna ještě absolutní sci-fi. Klasickým tampónům jsem totiž na chuť nikdy nepřišla.

A tohle jsou výhody menstruačního kalíšku, které jsem za dva cykly stihla objevit:
• absolutní pocit čistoty v průběhu celého cyklu
• nulový zápach
• přirozeně vlhká sliznice
• pohodlí, volnost pohybu, pocit absolutní svobody
• možnost chodit spát nahá
• obsah kalíšku jako hnojivo pro květiny

Mohlo by to vypadat, že jsem si prostě jako správná 100 % biožena, za kterou mě lidé často a rádi považují, koupila tuhle vychytávku, začala ji používat a bylo to. Nicméně vyvedu vás z omylu – menstruační kalíšek mi ležel ve skříni možná dva roky. Při koupi jsem absolvovala základní instruktáž, následně konzultovala téma dokonce s dulou, kterou jsem v té době potkala u kamarádů. Po několika následných neúspěšných pokusech v soukromí byl verdikt jasný – kalíšek jsem uložila na dlouhou dobu zpátky do obalu.

Mé odhodlání začít menstruační kalíšek používat bylo však velmi silné. Spolu s radostí a nadšením z užívání mooncupu jako zdravého a svobodného přístupu k životním cyklům ženského těla se objevila také odvaha otevřeně toto téma sdílet. Nebojte se mě proto zeptat, pokud máte s užíváním skutečně jakýkoliv problém. Zejména pokud nevěříte, že byste vůbec kdy dokázala kalíšek zavést nebo pravidelně používat a přesto vás to láká, jste na správné adrese.

Mooncup

Každý měsíc informace o připravovaných kurzech a další užitečné tipy do vaší e-mailové schránky - přihlaste se k odběru:

X