30 minut v dřepu denně a záda jsou jako po dobré masáži

Drep_Katy

Už více než 10 dní plním svou třicetidenní výzvu – 30 minut v součtu v dřepu každý den. O tom, jak se mi to daří, píšu pravidelně komentáře na Facebook. K čemu je to vůbec dobré a jak jsem na to přišla?

O významu této jednoduché pozice pro lidské tělo jsem se dozvěděla od fitness instruktura Petra Mutinského. Popravdě mi v té době připadalo naprosto nereálné spojit tento cvik s péčí o miminko. Chvíli jsem si sice myslela, že bych mohla v dřepu třeba krmit. Když jsem však zkusila první tři minuty, u nichž jsem se v duchu pořádně vztekala a všechno mě bolelo, věděla jsem, že tudy cesta nevede.

Po několika týdnech pokusů jsem se dopracovala pro sebe k optimální verzi – dvakrát denně patnáct minut při poslechu svižnější muziky a často dnes při hře s naší úžasnou Kájou…

A k čemu je dřepění vlastně dobré?

  1. za mě jednoznačně vede uvolnění páteře a zad
  2. výborný je také vliv na zažívání – pokud někdo trpí zácpou, rozhodně by neměl tuto pozici ve svém denní programu vynechat
  3. uvolní se též kyčle
  4. posílí kolena
  5. procvičí se kotníky
  6. prokrví a okysličí se orgány a svaly uložené v trupu včetně ledvin, jater, plic, srdce

Pokud vás tento článek zaujal, nezapomeňte přijít na volně navazující setkání Vědomí těla, ať už v pátek 21. června v 17 hodin nebo na podzim (27. 9., 25. 10., 29. 11., 20. 12. a 24. 1.). Zvládneme tam mnoho dalších užitečných věcí než jen dřep. Těším se na vás.