Čtvrtý až šestý měsíc s miminkem – ukázka z nové knihy

Miminko_2_trimenon

Nejlepší kniha o miminku… je již v tisku. Podívejme se proto, jak jsme s Karolínkou a Jáchymkem prožili tzv. druhý trimenon.

Ve čtvrtém až šestém měsíci života začíná být miminko mnohem aktivnější. Jeho pohyby jsou cílené. Směje se, brouká si, pozná hlas maminky. Zdokonaluje se opora o ručičky. Z pozic, které jsou v knize prezentovány, jsme s Karolínkou i Jáchymkem měli nejraději “hru s koulí s dírami” (tzv. Oballem), do níž jdou krásně strčit prstíky. Nedáme ale dopustit také na overball, oblíbeného pomocníka na lekcích dospělácké jógy, protože se parádně chytá nejen rukama, ale i nohama. To pro nás bylo zejména u Karolí při nácviku souhry ruky a nohy důležité. Ale i u Jáchymka, který velmi rychle přešel na Oball a ukázkově si hrál s nožičkama i bez speciálních chrastících ponožek, jsme měli na začátku než se dostatečně uvolnila ramena a šíje větší úspěch právě s overballem.

I u Jáchymka jsme začali s polohováním na bříško trochu později. Ze začátku je to sice v síle opory o natažené ruce při lékařských prohlídkách trochu znát, ale protože víme, že ramena vysunutá nahoru směrem k uším nejsou žádná výhra, raději se delší dobu věnujeme uvolňování a následně vše tabulkově hravě “doháníme”.

Souhra ruka-noha s overballem