Nejlepší kniha o miminku…

Nejlepsi_kniha_o_miminku_web

Jáchymkovi je dnes už sedm měsíců a já znovu děkuji za den, kdy jsem se poprvé ještě celá rozklepaná setkala s dětskou fyzioterapeutkou Janou Knězovou. To bylo pár týdnů po narození naší Karolínky. Jana mě přišla tehdy zkontrolovat na pokoj jednotky intenzivní péče pro novorozeňata a na úvod mi řekla: “Sedí se vám s tím vystrčeným ramenem pohodlně?” Chvíli poté jsme navíc zjistily, že naše prvorozená mé “skvělé” držení těla kopíruje…

Slovo dalo slovo a když byly Kájince necelé tři měsíce, domluvily jsme se, že napíšeme a nafotíme knihu pro další rodiče. A tak začala vznikat publikace s trochu nadneseným názvem “Nejlepší kniha o miminku…” a rozhodujícím podtitulem “… je vaše miminko”. Protože právě tak to je. Jana Knězová s oblibou říká, že to nejdůležitější v její praxi ji naučily děti samotné. Každé miminko je totiž jiné a spíše než tabulkám podobá se ve svém vývoji svým rodičům.

Kniha není složitá na pochopení. Ukazuje základní principy psychomotorického vývoje, které nelze u zdravého dítěte obejít nebo přeskočit bez komplikací. Učí rodiče, jak miminko motivovat, když se v něčem odchyluje, aby se co nejdříve navrátilo opět ke své přirozenosti. Z vlastní zkušenosti vím, že není nutné sebe sama jako rodiče terorizovat přehnanými požadavky, nicméně často je odchylka způsobena opakovaným nevhodným zacházením s novorozencem.

Věřím, že vám rady Jany Knězové pomohou, tak jako pomohly mně. Kniha vyjde v listopadu a já se vám na tomto webu pokusím do té doby představit alespoň některé pozice, které pro mě byly v životě s novorozencem zásadní. A jelikož prožívám aktuálně druhý příběh s trochu jinými kulisami, můžete se těšit i na velmi osobní srovnání 😉

V případě vašeho zájmu o zaslání knihy s věnováním se na mě neváhejte kdykoliv obrátit. Nejlépe na e-mail jsem@katkajurikova.cz. A nezapomeňte prosím uvést též číslo svého telefonu pro případ snazší domluvy.