Věděli jste, že svou plodnost můžete bezpečně sledovat i s obyčejným teploměrem?

Plodnost_teplomer

Věděli jste, že vám k dobré znalosti vašeho ženského cyklu stačí vaše oči a obyčejným bazálním teploměrem v hodnotě do 250 Kč? A že je to navíc bezpečné? Sama jsem hormonální antikoncepci používala nepřetržitě sedm let. V pubertě mi pomocí ní dokonce upravovali váhu a ladili cyklus. Dnes už vím, že se k hormonům nechci nikdy vrátit a že bych celé téma ženské plodnosti jednou ráda dobře vysvětlila i své dceři.

Ještě mám s ohledem na její věk chvíli čas, a tak jsem nastoupila do online kurzu Centra naděje a pomoci (CENAP), abych ještě lépe poznala tzv. symptotermální metodu a dokázala ji uplatnit nejen ve vlastním životě, ale i při pomoci klientkám, které tomu budou otevřené. Je totiž téměř nedostižná při sledování toho, co se v ženském těle v průběhu cyklu děje. Ani zdaleka neplatí, že by menstruační cyklus měl trvat 28 dní a ovulace v něm nastávala v polovině, jak předpokládá většina gynekologů. Ani já jsem to tak neměla a mám dnes dvě krásné zdravé děti.

Měření bazální teploty pod jazykem může být dobrým pomocníkem při hormonální nerovnováze, touze po miminku, ale i naopak touze po aktivním intimním životě bez hormonální antikoncepce či v menopauze. Ráda vám budu průvodcem při harmonizaci vašeho ženského cyklu, ať už z jakéhokoliv z uvedených důvodu. Buďte zdrávi!